Autor Wiadomość
Friducha
PostWysłany: Czw 9:10, 10 Lip 2008   Temat postu:

Sad
alexb
PostWysłany: Śro 21:10, 09 Lip 2008   Temat postu:

Wiecie co?!?! Miałam format. I wszystko przepadło... wszystko. Jestem szalenie zła, tym bardziej, że miałam jeszcze na komputerze przetłumaczone wypowiedzi tej holenderskiej malarki, która na swych obrazach przedstawiała Fridę..... Agrhhhh
alexb
PostWysłany: Nie 19:33, 30 Mar 2008   Temat postu: E. Lucie-Smith, "Lives of the Great 20th-Century Artist

No moi drodzy, wczoraj trafiłam na fragment tej książki mówiący o Fridzie i wziełam się za tłumaczenie Wink Zostaly mi jeszcze dwa akapity, więc w tym tygodniu wrzucę całość. A może nawet dzisiaj, tylko nie jestem jeszcze pewna paru zwrotów i wolałabym się spytać siostry mojego chlopaka, która jest nauczycielką ale jej dzisiaj nie ma. No ale zobaczymy.
To jest taka streszczona biografia, ale.. w ramach poznania fragmentu jakiejś książki, której u nas nie ma..

Wklejam pierwszy fragment. Piękne słowa na temat tworczosci Fridy.

W 1953 roku, kiedy to Frida Kahlo miała swoją pierwszą wystawę w Meksyku (jedną jedyną w rodowitym kraju, w trakcie swojego życia), miejscowy krytyk napisał: „To niemożliwe aby oddzielić życie i prace tej niezwykłej osoby. Jej obrazy są jej życiorysem.”. Ta obserwacja nadaje się do wyjaśnienia zarówno dlaczego jej dzieła są tak różne od współczesnych, meksykańskich artystów i dlaczego w międzyczasie stała się ikoną feministyczną.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group