Autor Wiadomość
Friducha
PostWysłany: Czw 16:53, 03 Mar 2016   Temat postu:

Szanowna Pani,

Dziękuję za napisanie tego postu i opinię o stronie, jak i za słowa krytyki, ale sporo z tego, co Pani napisała muszę sprostować.
Ma Pani rację co do nazewnictwa - przyznaję, że Dziennik Fridy mylnie nazywałam Pamiętnikiem, ale na stronie, która pojawi się na serwerze w późniejszym terminie, zostało to już skorygowane. Zarówno Dziennik, jak i komentarze do niego tłumaczyłam w oparciu o dostępne w Serbii wydanie Dziennika, przetłumaczone z hiszpańskiego przez Biljanę Bukvić (Wydawnictwo CLIO, 2002 - można sprawdzić). Było to więc "tłumaczenie tłumaczenia", może nie najszczęśliwsze, tu ma Pani rację. Komentarze do Dziennika były jego integralną częścią i jako takie, zostały przetłumaczone przeze mnie wraz z tekstem całości. Nigdy nigdzie nie twierdziłam, że komentarze są mojego autorstwa, więc posądzanie o plagiat jest całkowicie nieuzasadnione. Podobnie jest zresztą z biografią Fridy lub, jeśli Pani woli, z chronologią wydarzeń z jej życia. Proszę mi uwierzyć na słowo, Kettenmann wzięłam do ręki dopiero po przeczytaniu Pani postu, żeby sprawdzić czy tak jest faktycznie, gdyż do działu "Biografia" materiały zbierałam bazując w stu procentach na internecie. Po przeczytaniu Pani postu porównałam chronologię ze strony z chronologią z książki A. Kettenmann i stwierdziłam, że chronologia ze strony zawiera o wiele więcej dat, faktów i szczegółów, niż ma to miejsce u Kettenmann, więc i w tym przypadku nie zgadzam się z Pani stwierdzeniem, że jest to plagiat.
Napisała Pani, że "wszystko jest plagiatem" - otóż, Pani Olgo - muszę Panią rozczarować - nic tu nie jest plagiatem. W dziale "Ciekawostki" znajduje się kilka przetłumaczonych artykułów i fragmentów książek o Kahlo, ale pod każdym z nich znajduje się odnośnik do źródła.
Przykro mi, że tak ostro zaatakowała Pani stronę, w którą włożyłam całą siebie szukając, szperając, tłumacząc i próbując ułatwić życie tym, którzy chcą poczytać o Fridzie po polsku. Proszę mi wierzyć, ani przez sekundę nie poszłam na łatwiznę. Wszystkie tłumaczenia na język polski są mojego autorstwa i żadnej z publikacji w języku polskim nie znajdzie Pani na stronie, gdyż szanuję prawa autorskie. U H. Herrery, na przykład, znajduje się mnóstwo listów Fridy do Gomeza Ariasa, które mogłabym sobie "przepisać" i wrzucić do działu "Listy", ale tak się nie stanie.
Tak przy okazji, publikację Kettenmann posiadam jedynie w języku serbskim, a polskie wydanie Herrery pozostanie na półce, gdzie jego miejsce.
A szukać, szperać i tłumaczyć będę dalej - idąc za Pani namową, by rozbudowywać sekcje Smile

Z wyrazami szacunku,
autorka strony o Fridzie Kahlo, która wkrótce ponownie pojawi się na serwerze
olea
PostWysłany: Śro 12:41, 22 Cze 2011   Temat postu: strona friduchy

Mam nadzieję,że autorka strony fridakahlo.prv.pl przeczyta tę wiadomość
Szanowna Pani!
Po pierwsze strona jest bardzo dobra.Po drugie zawiera więcej niż mnóstwo błędów.Po trzecie wszystko jest plagiatem.
Zacznijmy więc od początku:gratuluję pomysłu,doceniam ciężką pracę i uważam,że powinna Pani coś dalej robić w tym kierunku,udoskonalać,rozszerzać sekcje.
Po drugie:błędy znajdują się przede wszystkim w tłumaczeniach Dziennika(który mylnie określa Pani mianem Pamiętnika),proszę pomyśleć o tym,że złe tłumaczenie jest gorsze niż brak tłumaczenia,bowiem zmienia sens wypowiedzi samej artystki.
Po trzecie:wszystko,co napisała Pani na stronie jest przepisane z książek.Bardzo dobrze,przecież po to są efekty badań specjalistów,by z nich korzystać.Tylko dlaczego nie opatruje Pani poszczególnych fragmentów opisem źródła,z którego pochodzą?Na przykłąd biografia pochodzi z książki Kettenmann, komentarze do kart Dziennika z komentarzy,którymi opatrzyła karty Sarah M. Lowe w meksykańskim wydaniu dzieła.

Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do moich uwag,jeśli jeszcze zajmuję się Pani tą tematyką.
Jeśli natomiast mogę w czymś pomóc,chętnię to zrobię.
Pozdrawiam serdecznie,
Olga
Malina
PostWysłany: Pią 10:58, 19 Gru 2008   Temat postu:

Cześć Vrido!
Żyjemy wszyscy, jedynie na jakiś czas opuściliśmy naszą Fridę, ale jestem przekonana, że kilka osób tu regularnie zagląda. Ja sama mam kilka zaległości zarówno w czytaniu forum, jak i strony, ale teraz będą święta, więc nadgonię. Pozdrawiam gorąco!


PS. Master, oby u córci się wszystko powiodłoSmile
Friducha
PostWysłany: Czw 13:41, 18 Gru 2008   Temat postu:

Witam Cię na forum Vrido Smile

Jeśli chodzi o mnie, to szykuje mi się usunięcie trzeciego migdała u córki, więc nie jestem zbyt aktywna na forum, nie pracuję też chwilowo nad stroną. Ale wszelkie Twoje propozycje są mile widziane.

ps: mamy tu wielu innych forumowiczów, więc NIECH ZYJE FORUM.

pozdrawiam
Vrida
PostWysłany: Wto 22:22, 16 Gru 2008   Temat postu:

Czy to forum w ogóle jeszcze żyje bo nie wiem czy ma sens moja propozycja.
Mianowicie siedzę już dość długo w grafice komputerowej itp. Z chęcią pomogłabym rozwinąć skrzydła strony Smile
Friducha
PostWysłany: Czw 18:26, 27 Lis 2008   Temat postu:

Decyzję pozostawiam Tobie.

pozdrawiam
rzeźba
PostWysłany: Czw 17:58, 27 Lis 2008   Temat postu: Adres forum o Fridzie na moim blogu

Chciałbym umieścić adres tego forum na swoim blogu.

Co Ty na to Friducho?
TRog
Friducha
PostWysłany: Sob 15:54, 02 Lut 2008   Temat postu:

Naturalnie, że zrobiłaś dobrze, bo każda uwaga jest na wagę złota. Ale pewnych rzeczy przejść się nie da i strony we Flash'u stworzyć na pewno mi się nie uda.

Btw. administratorem jakiego forum jesteś? Można tam zajrzeć?

pozdrawiam
Malina
PostWysłany: Pią 17:18, 01 Lut 2008   Temat postu:

Friducha napisał:

Mam nadzieję, że z tego powodu od nas nie odłączysz Smile
"Z tego powodu" ------> "że moja strona o Fridzie nie będzie wyglądała tak efektownie, jak strona Spinki".


Niee!!! No czywiście Magdo, że nie mam zamiaru odchodzić, ani z tego powodu, ani z żadnego innego powodu. Nie wiem, może źle zrobiłam, że zwróciłam na to uwagę i o tym napisałam. Ale sama jestem administratorem na jednym forum i wiem, że dla mnie takie "wskazówki" zawsze były i są pomocne.

Pozdrawiam. Aleksandra
Friducha
PostWysłany: Pią 10:34, 01 Lut 2008   Temat postu:

Malina napisał:
Rozumiem i doceniam starania.
Powiem szczerze, że marzy mi się taka stronka o Fridzie:http://www.frida.spinka.pl/ Chodzi mi o stronę graficzną. Oby sen się zyścił, na pewno znajdzie się ktoś, kto w tym pomoże.


Witaj Olu!

Mnie się też marzy taka stronka, ale marzenia to jedno, a rzeczywistość to drugie. Twój post zainspirował mnie do tego, żeby zmienić szatę graficzną strony, ale nie może to być coś w stylu spinki - w tym miejscu pozdrowienia dla teamu Spinki i Maćka - o ile jeszcze jest jej szefem, mieliśmy okazję współpracować dawno temu. Dlaczego nie? Bo strona Spinki robiona jest we Flash'u, a ja o tym programie nie mam zielonego pojęcia - nie mam tu też znajomych, którzy zielone pojęcie mają. Zmiana szaty graficznej będzie widoczna na serwerze za jakiś, bliżej nieokreślony, czas, bo muszę zmienić WSZYSTKO.
Mam nadzieję, że z tego powodu od nas nie odłączysz Smile
"Z tego powodu" ------> "że moja strona o Fridzie nie będzie wyglądała tak efektownie, jak strona Spinki".

Pozdrawiam serdecznie!
Magda
Malina
PostWysłany: Czw 17:33, 31 Sty 2008   Temat postu:

Rozumiem i doceniam starania.
Powiem szczerze, że marzy mi się taka stronka o Fridzie:http://www.frida.spinka.pl/ Chodzi mi o stronę graficzną. Oby sen się zyścił, na pewno znajdzie się ktoś, kto w tym pomoże.
Friducha
PostWysłany: Czw 10:07, 31 Sty 2008   Temat postu:

Malinko, witaj na naszym forum Smile

Dzięki za przyłączenie się do nas i tzw. "dobre słowo". Wiem, że od strony graficznej to nic specjalnego, ale powód jest prosty: strona jest robiona we FrontPage'u, jedynie po tym programie umiem się poruszać, jest bardzo prosty w obsłudze itepe. Naturalnie, głowę mam pełną pomysłów na zmiany, ale na wszystko potrzeba czasu.

Pozdrawiam!
Magda
Malina
PostWysłany: Wto 22:54, 29 Sty 2008   Temat postu:

I ja w tym miejscu chciałam gorąco podziękować za cały wysiłek włożony w powstanie tej strony. Pełno zdjęć, pełno tekstu-wszystko po polsku. Bajka. Moim marzeniem jedynie jest, aby strona była bardziej urozmaicona graficznie. Gdybym tylko potrafiła się tym zająć, z pewnością zrobiłabym to, niestety nie znam się w ogóle na tej całej obróbce komputerowej. Mam dobrą znajomą, która się w to bawi, może coś by stworzyła na stronkę, co o tym sądzicie?
nabializm
PostWysłany: Śro 21:14, 15 Sie 2007   Temat postu:

chronologia bardzo przejrzysta Smile chyba nawet ciekawsza niż czytanie biografii, czekam na kolejne daty z życia Fridy. Widzę że dałaś z siebie bardzo dużo! pewnie przewertowałaś niemało książek i w necie informacji by zlepić z tego sensowną stronę Smile
Friducha
PostWysłany: Wto 15:25, 07 Sie 2007   Temat postu: Link

Podaję link do strony z biografią (a właściwie chronologią) Fridy, którą wrzuciłam na serwer:

http://www.fridakahlo.prv.pl/biografia.html

pozdrawiam

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group